A A A

43. Ogólnopolski Turniej BRD

 

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy. W dniach 1-2 czerwca br. na obiektach AMW Rewita w Marózie, Sali Rycerskiej nidzickiego zamku oraz „Trójki” odbył się XLIII Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W szranki stanęło 16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa. Turniej BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach.

Pierwszego dnia rywalizacja rozpoczęła się od rozwiązywania testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego, które odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita, gdzie zakwaterowana została część drużyn przybyłych z odległych województw. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek  podczas wieczornego ogniska integracyjnego.

 

W dniu kolejnym uczestnicy turnieju zostali powitani na Placu Wolności przez Burmistrza Nidzicy pana Jacka Kosmalę oraz Starostę Nidzickiego pana Marcina Palińskiego, po czym odbyła się parada uczestników do nidzickiego zamku, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju oraz prezentacja drużyn. Następnie drużyny udały się do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie zmierzyły się z konkurencjami technicznymi:  jazdą sprawnościową  po torze przeszkód  oraz jazdą w miasteczku ruchu drogowego. Ich umiejętności oceniali sędziowie, których pracę nadzorował Sędzia Główny Turnieju podkom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kolejną konkurencją było zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również atrakcji, takich jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz pokaz starych samochodów.

 

Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu punktów z każdej kategorii, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych, dyplomów oraz pucharów w sali rycerskiej nidzickiego zamku.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria drużynowa

I miejscePubliczna Szkoła Podstawowa w Czarnej

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach

III miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stroniu.

Kategoria indywidualna

I miejsce – Michał Wiśniewski (Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Olszynach)

II miejsce – Olga Jensz (Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej)

III miejsce – Karolina Woźnica (Szkoła Podstawowa w Korczowie), Mateusz Kubicki (Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej)

 

Nagrodę główną w kategorii indywidualnej w postaci Kuponu zakupowego o wartości 2000 zł wręczył Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Michelin Polska sp. z o. o Juan Antonio Alvarez-Ossorio.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy po raz 15 reprezentowali Gminę Nidzica, Powiat Nidzicki, województwo warmińsko-mazurskie w finałach krajowych. W składzie: Aleksander Ciężki, Marcel Wiśniewski, Maciej Jankowski uplasowali się w środku stawki zajmując 9 miejsce. Rywalizacja w grupie starszej przebiegała na wysokim poziomie, o czym świadczyła tabela wyników.

Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu punktów z każdej kategorii, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych, dyplomów oraz pucharów w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.

 

Nagrody wręczali przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, przedstawiciele PZM, sponsorzy, przedstawiciele służb mundurowych, lokalni włodarze.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy po raz 15 reprezentowali Gminę Nidzica, Powiat Nidzicki, województwo warmińsko-mazurskie w finałach krajowych, w składzie: Aleksander Ciężki, Marcel Wiśniewski, Maciej Jankowski uplasowali się w środku stawki zajmując 9 miejsce. Rywalizacja w grupie starszej przebiegała na wysokim poziomie, o czym świadczyła tabela wyników.

 

Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu punktów z każdej kategorii, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych, dyplomów oraz pucharów w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.

Nagrody wręczali przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, przedstawiciele PZM, sponsorzy, przedstawiciele służb mundurowych, lokalni włodarze.

Organizatorzy turnieju składają najserdeczniejsze podziękowania dla firm i osób prywatnych, bez których to ogromne przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć:

Michelin Polska Olsztyn

Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy

WORD Olsztyn

WORD Elbląg

Bank Spółdzielczy w Nidzicy,

STALMOT & WOLMET

Społem PSS Nidzica

BestDrive Kunickii

Nadleśnictwo Nidzica

Nidzicki Ośrodek Kultury Nidzica

 

Dziękujemy również Krajowemu Duszpasterzowi Kierowców ks. Marianowi Midurze oraz ks. Andrzejowi Midurze, naszej Radzie Rodziców przy SP3 za ufundowane stroje, a za piękne klasyki samochodów Państwu Katarzynie i Mariuszowi Orłowskim.

Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY za zaangażowanie materialne, bezinteresowność i życzliwość.

Dzięki ofiarności instytucji i sponsorów żaden z uczestników finału krajowego nie wyjechał bez  wartościowej nagrody.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia był Pan  Jacek Gnidziński.