A A A

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

w różnych miastach w Polsce - 25.07.2014

Już po raz dziewiąty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc wraz z Fundacją Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25. lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę i proszą, aby tak zostało potem na co dzień. Dzięki temu wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpiecznie. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę BRD w Polsce. Akcja Dzień Bezpiecznego kierowcy jest jednym z elementów XV Tygodnia św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

- Skarszewy na Kociewiu: dn. 25.07.2014 - Centralna Akcja z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Pod honorowym patronatem J. E. ks. Bpa Ryszarda Kasyny oraz Burmistrza Skarszew Pana Dariusza Skalskiego.

W programie m.in.:
godz. 10.00-12.00 - ,, Dzień bez mandatu” z udziałem Policji WRD, Służby Celnej WZP, Straży Pożarnej PSP
godz. 15.00 - otwarcie miasteczka BRD na Placu Zamkowym
- symulator zderzeń i symulator dachowania
- stoisko MIVA Polska, stoisko akcji ,,Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca”
- stoisko PORDu, stoisko Policji i Służby Celnej
godz. 17.00 - Korowód wszelkich pojazdów mechanicznych ulicami miasta
- zbiórka - plac targowy przy dworcu PKP - przejazd ulicami
- poświęcenie pojazdów przed Urzędem Miasta
godz. 18.00 - Msza święta za polskich kierowców z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców
- poświęcenie i wręczenie okolicznościowych breloczków i Dekalogu Kierowcy
- zbiórka funduszy na pomoc misjonarzom
- otwarcie wystawy MIVA Polska
- przejście z orkiestrą na Plac Zamkowy
- koncert orkiestry dętej

Partnerzy akcji w Skarszewach:
Policja KW i KP, Służba Celna, Straż Pożarna, PORD, Urząd Miejski, Gminny Ośrodek Kultury
- Na Warmii i Mazurach akcja przeprowadzona będzie w Olsztynie, Szczytnie i w Bartoszycach, pod patronatem Mariana Podziewskiego, wojewody warmińsko-mazurskiego.
W tym roku, jako współorganizator włącza się Duszpasterstwo Policji przy KWP w Olsztynie.
W dniu 25 lipca br. w Olsztynie przy ul. Leonharda, w Bartoszycach przy ul. Turkowskiego, w Szczytnie przy ul. Śląskiej zostanie przeprowadzona akcja „Dzień bez mandatu”.
Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorach, zostaną pouczeni też przez księży, którzy następnie wręczą im „10 przykazań kierowcy”. Otrzymają także specjalne płyty Kapeli Jakubowej „Bądź bezpieczny na drodze” zawierające zestaw piosenek utrzymanych w klimacie Road Music, będące swoistym muzycznym apelem o rozwagę na drogach. W Olsztynie w akcję włączy się: WRD KW Policji, KM PSP, Służba Celna, WITD i Służba Więzienna z osadzonymi skazanymi za przestępstwa drogowe.
Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Służby Celnej, Straży Pożarnej, WORD Olsztyn, Burmistrz Szczytna pani Danuty Górskiej, Burmistrza Bartoszyc pana Krzysztofa Nałęcza, MIVA Polska i Piekarni Tyrolska.

Tydzień Św. Krzysztofa podsumowany zostanie w niedzielę 27.07.2014 r. o godz. 12.00 - Mszą świętą za polskich kierowców - w parafii NMP Królowej Polski na ul. Kromera 2a w Olsztynie. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców. We Mszy św. wezmą udział Służby Mundurowe zaangażowane w organizację i bezpieczeństwo na drogach. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i koncert Kapeli Jakubowej.

 


Ks. dr Marian Midura

Krajowy Duszpasterz Kierowców

 

 

Obejrzyj: http://www.youtube.com/watch?v=MW6BVROOsYc