A A A

Dzień bezpiecznego kierowcy

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

 

25.07.2009 r. o godz. 7.30 - Msza święta w intencji polskich kierowców

w dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców. Odprawia w Katedrze Polowej

w Warszawie - Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura

 

 

Już po raz czwarty Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.  W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.


Tradycyjnie już w 25. lipca na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie przeprowadzona  zostanie akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana corocznie przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i MIVA Polska. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorze zderzeń, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawia także Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który następnie wręczy im „10 przykazań kierowcy”. Przedstawiciele Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać będą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. odblaskowe kamizelki i zapachy do samochodu, przypominające o zachowaniu trzeźwości na drodze.


Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest jednym z elementów X Tygodnia Św. Krzysztofa. W tym roku  akcję „Dzień bez mandatu” rozszerzamy na kilka nowych regionów. Zachęcamy kolejne komendy policji do przyłączenia się do tej inicjatywy, oferując im dostarczenie gadżetów BRD przeznaczonych do wręczania kierowcom: kamizelek odblaskowych, zapachów samochodowych, obrazków „10 przykazań kierowcy” i naklejek „Święty Krzysztof, patron kierowców”.


Dodatkowym elementem towarzyszącym akcji będzie prezentacja w kilku miastach Polski Symulatora Bezpiecznej Jazdy, sprowadzonego przez Fundację „Krzyś”, specjalnie na tę okazję z Belgii. Symulator Driving 3D jest unikatowym urządzeniem służącym uświadamianiu negatywnych skutków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Jest to nowoczesne narzędzie edukacyjne wykorzystujące prawdziwy samochód osobowy oraz interaktywną platformę 3D, dzięki której symulowane są warunki jazdy prawdziwym samochodem w ruchu drogowym. Pokazy symulatora odbędą się w Ornecie, Piszu, Warszawie, Gdańsku, Radomiu i Wrocławiu (więcej informacji: www.krzys.org.pl).
Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

 

Partnerem obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy jest Grupa Żywiec S.A.

 

Więcej informacji:


Jarosław Józefowicz, Fundacja Kierowca Bezpieczny, tel.+48 22 8690146, jjozefowicz@holowczyc.pl

 

Sebastian Tołwiński, Grupa Żywiec S.A., tel. +48 22 5376000, sebastian.tolwinski@grupazywiec.plico Planeta FM - Bezpiecznie