A A A

Kierowcy swojemu patronowi - podsumowanie


02.08.2009

Msza św. za kierowców oraz poświęcenie kapliczki ze św. Krzysztofem, która stoi niedaleko ruchliwych dróg na Mazury, była podsumowaniem obchodów Tygodnia Świętego Krzysztofa, który co roku w lipcu organizuje działająca w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji agenda MIVA Polska we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców.

W niedzielę 2 sierpnia, o godz. 11.00 w parafii bł. Anieli na ul. Wilczej 11 w Olsztynku została odprawiona Msza św. za kierowców Warmii i Mazur. W tym dniu, została poświęcona kapliczka ze św. Krzysztofem. Jej fundatorami są: rodziny kierowców rajdowych - Krzysztofa Hołowczyca i Jacka Czachora, Krajowy Duszpasterz Kierowców oraz kierowcy z Olsztynka z parafii bł. Anieli Salawy.

Kapliczka została umieszczona przy ul. Wilczej w Olsztynku, w kierunku Wigwałdu oraz niedaleko ruchliwych dróg: nr 7 na Warszawę i Gdańsk oraz nr 51 do Olsztyna, na których często dochodzi do wypadków. „Święty Krzysztof będzie miał dużo pracy” – mówi ks. Marian Midura. „Niech czuwa nad naszymi podróżami i wspomaga wszystkich kierowców w byciu chrześcijanami na każdej drodze” – dodaje.