A A A

Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze

W sobotę 9 maja 2020 będzie miała miejsce w naszym Narodowym Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze modlitwa za Kierowców i wszystkich podróżujących. Modlitwa odbywać się będzie wramachXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców, planowanej wcześniej na 8/9 maja br. W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa nie może się odbyć Pielgrzymka Kierowców i z udziałem ludzi troszczących się o bezpieczeństwo na polskich drogach oraz Dobroczyńców i Przyjaciół MIVA, a także przedstawicieli świata misyjnego.


Na Jasną Górę uda się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców, Duszpasterstwa KAS i MIVA Polska.

Wszystkich pozostających w domach zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, na wzór złotych grup pielgrzymkowych.

Duchem i Sercem pielgrzymujmy przed Oblicze Jasnogórskiej Pani!Tegorocznej modlitwie za kierowców na Jasnej Górzebędą towarzyszyć słowa: „Z wdzięcznością Kierowcom u Naszej Matki”.

 

- sobota - 9 maja - godz. 10.45 - Msza święta za Kierowców - „Wdzięczni naszym Kierowcom”

- sobota - 9 maja - godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - „Z wdzięcznością Kierowcom u Naszej Matki”.

 

 

Przyłącz się do modlitwy live: http://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/ oraz Apel Jasnogórski - w telewizji Trwam - godz. 21.00

 

W czasie tegorocznegoWraz Ojcami Paulinami, kustoszami Jasnej Góry i zarazem współorganizatorami corocznego pielgrzymowania kierowców będziemy polecać intencje wszystkich Kierowców, szczególnieKierowców na pierwszej linii w czasie epidemii: kierowców karetek, kierowców przewożących środki ochrony zdrowia, kierowców zaopatrzenia, służb mundurowych, szczególnie policji. Poprzez modlitwę chcemy im okazać wdzięczność za ich służbę w czasie pandemii. Dla wszystkich będziemy upraszać łaskę bezpiecznego podróżowania i szczęśliwego docierania do celu. Otoczymy też modlitwą ofiary wypadków drogowych, zwłaszcza podczas Drogi Krzyżowej.Przedstawimy też wszystkie intencje przekazane do biura MIVA Polska przez Dobroczyńców.

 

Coroczne pielgrzymowanie kierowców na Jasną Górę odbywa się w duchu misyjnym jako wdzięczność wszystkim Kierowcom i Dobroczyńcom za współpracę z MIVA Polska i wspieranie misjonarze w zakupie środków transportu dla misjonarzy.W tym też duchu w czasie tegorocznej modlitwy zostanie przedstawiona i złożona na Jasnej Górze „Księga Wdzięczności MIVA Polska” zawierająca listy i podziękowania od misjonarzy z całego świata wraz zdjęciami zakupionych pojazdów z pomocą MIVA Polska na przestrzeni ostatniego roku 2019. Będziemy też dziękować za służbę wszystkich polskich misjonarzy i misjonarekna całym świecie, szczególnie tymi, którzy podejmują opiekęnad chorymi i potrzebującymi.Będziemy też kontynuować nasze codzienne błaganie o ustanie epidemii.Zawierzymy Matce Przenajświętszej Królowej Polski również pracę i podróże misjonarzy.

 

Na Jasnej Górze od wieków, szczególnie w trudnych sytuacjach, w dłonie Maryi powierzaliśmy nasz los. U Maryi szukaliśmy wsparcia. Zawsze w historii narodu i Kościoła okazywała się naszą pomocą i obroną. Tym razem również będziemy błagać Naszą Matkę o wsparcie.

 

W programie tegorocznej modlitwy za kierowców na Jasnej Górze:

• 10.45 – rozpoczęcie modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu – Koronka do Miłosierdzia Bożego;

• 11.00 – Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski. Mszy św. przewodniczy Krajowy Duszpasterz Kierowców - ks. Marian Midura, zaś homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska – ks. Jerzy Kraśnicki;

• 13.30 – Droga krzyżowa na wałach (z zachowaniem rygorów epidemiologicznych)

• 21.00 – Apel Jasnogórski w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA.

W czasie Pielgrzymki pozostańmy w duchowej łączności poprzez modlitwę. Całą relację z Jasnej Góry będzie można śledzić przez Radio Jasna Góra, przez transmisję on-line na www.jasnagora.pl oraz na profilufacebookowym MIVA Polska. Transmisję na żywo przez Facebooka rozpoczniemy w Sobotę o godz. 10:45.

 

Modlitwa do Matki Bożej Śnieżnej - Salus Populi Romani (w czasie epidemii)

O Maryjo, Matko moja niebieska, najczulsza, najlepsza z matek, do stóp i do Serca Twego macierzyńskiego tulę się z miłością i ufnością dziecięcą. Patrz, oto Twe dziecię przychodzi do Ciebie i wzywa Twej pomocy! Czy potrzeba o Matko, by wiele Ci mówiło, Twe Serce wszystko już odczuło...Ty wiesz, że cierpi, że płacze, że zgrzeszyło…

 

O Matko łaski Bożej, źródło życia i radości, o Ty wsławiona w tym cudownym Obrazie łaskami bez miary, spraw Twoim wstawiennictwem u Boga, by i na moje serce dotknięte cierpieniem i winami, spadły białe, śnieżne płatki Twej pociechy, zmiłowania i wysłuchania. Bóg Ci niczego odmówić nie może, jeśli tylko prośby nasze nie sprzeciwiają się zamiarom Jego ojcowskiego Serca, tak bardzo nas miłującego.

 

O Matko Najświętsza, wierzę, iż wszystko możesz u Boga! O Matko Miłosierdzia, ufam Twemu macierzyńskiemu Sercu, o Matko Najczulsza, Tobie powierzam wszystko, co dotyczy mojej duszy, mego ciała i moich najdroższych! O Matko Ukochana, miłuję Cię i wiem, że miłujesz mnie jak dziecię swoje. W Twoje ręce najświętsze składam życie, śmierć i wieczność moją, wierząc, że nie zginę na wieki. Amen.