A A A

Nagrodzeni Złotą Tarczą Bezpieczeństwa

 

Krajowy Duszpasterz Kierowców i Kapelan Służby Celnej wśród nagrodzonych Złotą Tarczą Bezpieczeństwa

 

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” świętowała dn. 11.12.2014 jubileusz dziesięciolecia działalności. Podczas uroczystej Gali Bezpieczeństwa już po raz ósmy wręczono osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa - symboliczne nagrody „Tarcze Bezpieczeństwa”, będące wyrazem uznania dla prowadzonych przedsięwzięć oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie. Tegoroczne „Tarcze Bezpieczeństwa” były szczególne - złote. Wyróżniono nimi dziesięć osób, które w minionym dziesięcioleciu w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego:

» Beatę Bublewicz (poseł na Sejm RP, założycielkę Fundacji im. Mariana Bublewicza) - „za wieloletnie zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, za zainicjowanie powstania pierwszego w historii Sejmu Zespołu Parlamentarnego ds. BRD i szczególną aktywność legislacyjną na tym polu oraz za stworzenie koalicji instytucji, organizacji pozarządowych, firm i osób dla przeprowadzenia aktywności związanych z Dekadą Działań ONZ na rzecz BRD w Polsce i pełnienie funkcji koordynatora Dekady w Polsce.”

 

» Brygidę Małeć (dyrektor Zespołu Szkół z Rogóża w gminie Lidzbark Warmiński) - „ za aktywne wprowadzanie do programu zajęć szkolnych zewnętrznych projektów edukacyjnych podnoszących poziom wiedzy komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wieloletnią współpracę z Fundacją Kierowca Bezpieczny.”

» Danutę Górską (burmistrz Szczytna) - „za realizację innowacyjnych projektów poprawiających BRD na terenie gminy Szczytno, w tym za opracowanie koncepcji projektu Centrum Nauki Innopolice.”

» Fundację „Krzyś„ - „za wieloletnie działania na rzecz trzeźwości za kierownicą, za wdrożenie w Polsce Akcji Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca oraz koordynację w Polsce akcji Europejska Noc Bez Wypadków.”

» Michelin Polska S.A. - „za trwałe, wieloletnie zaangażowanie w poprawę BRD na Warmii i Mazurach, w Polsce i na świecie, m.in. za wkład w działania GRSP oraz za zorganizowanie akcji Złote Zasady Michelin i Ciśnienie pod kontrolą.”

» Ks. dr. Mariana Midurę (krajowego duszpasterza kierowców, kapelana Służby Celnej) - „za zainicjowanie zaangażowania Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce w proces poprawy BRD oraz wieloletnią, osobistą aktywność w tym zakresie. Za ustanowienie, wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem, 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.”

» Mirosława Nicewicza (dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie) - „za osobisty wkład w rozwój infrastruktury drogowej na Warmii i Mazurach, za stworzenie wspólnie z fundacją unikatowego systemu mediacji społecznych wokół planowanych inwestycji drogowych.”

» Prof. dr hab. Małgorzatę Przybysz-Zarembę (ekspert fundacji) - „za wkład naukowy w poznanie mechanizmów wpływu uzależnień na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz za aktywną, wieloletnią współpracę z fundacją.”

» Macieja Wisławskiego (pilota rajdowego, dziennikarza, eksperta fundacji - „za propagowanie w mediach problematyki BRD oraz osobiste zaangażowanie w działania fundacji.”

» mł. insp. Roberta Zalewskiego (naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie) - „za ogromny wkład pracy w olsztyńskiej drogówce i osobiste poświęcenie oraz pasję włożone w poprawę BRD na Warmii i Mazurach. Za zainicjowanie akcji Mój wybór. Życie oraz aktywną współpracę w fundacją.” (tekst i zdjęcia za portalem: www.olsztyn24.com )

 

zapraszamy do obejrzenia programu na TVP Olsztyn