A A A

Niedziela modlitw za kierowców


27.04.2014

Niedziela modlitw za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach
Kanonizacja bł. Jana Pawła II

Ostatnia niedziela kwietnia jak co roku według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. W tym roku jest to też Niedziela Miłosierdzia Bożego i dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II, który patronuje Krajowemu Duszpasterstwu Kierowców.
- Uroczysta Msza święta: „Za polskich Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach” zostanie odprawiona o godz. 11.30 w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej ul. Bajkowa 15 w Olsztynie - przewodniczy: Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, homilia: dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Po Mszy świętej poświęcony zostanie nowy ołtarz ku czci św. Jana Pawła II i nastąpi uroczyste przeniesienie relikwii do nowego ołtarza.
Hasło tego dnia: „Z pomocą Jana Pawła II - kierujmy się zawsze miłością na drodze”.


W dniu wielkiego narodowego święta jakim jest kanonizacja JANA PAWŁA II - niech to wezwanie do wzajemnej miłości usłyszy każdy użytkownik drogi: KIEROWCA, MOTOCYKLISTA, PIESZY i ROWERZYSTA, aby następnie dobrym, życzliwym, bezpiecznym i odpowiedzialnym poruszaniem się po drogach uczcić naszego wielkiego rodaka Papieża Jana Pawła II i być jego naśladowcami w jego ogromnym szacunku i miłości do każdego człowieka. Słowa te wzywają do refleksji, bowiem Karol Wojtyła pisał: „Miłość zawsze idzie w parze z odpowiedzialnością. Istnieje w miłości odpowiedzialność - jest to odpowiedzialność za osobę. Ale ogrom jej rozumie tylko ten, kto ma gruntowne poczucie wartości osoby”. („Miłość i odpowiedzialność”).


Bł. Papież Jan Paweł II wiele podróżował, aby nieść wszystkim miłość i pokój. Był nazywany Papieżem Pielgrzymem i największym współczesnym Misjonarzem Świata. W czasie swego pontyfikatu przebył ponad 1 mln 600 tys. kilometrów (to tak jakby 40 razy okrążył kulę ziemską czy czterokrotnie pokonał odległość między Ziemią a Księżycem!). Jan Paweł II dał nam przykład bezgranicznej miłości do bliźniego i troski o głoszenie Ewangelii Miłosierdzia wszystkim narodom.

Do parafii przekazujemy materiały, które pomogą przeżyć w modlitwie i dziękczynieniu dzień kanonizacji Jana Pawła II - wielkiego Polaka, Papieża i Misjonarza. Przekazujemy plakat oraz pomocnicze materiały i tekst Nabożeństwa dziękczynnego za kanonizację JPII.
Wdzięczni za osobę i dzieło św. JPII bardzo prosimy o wsparcie akcji: „uCZYNek wiary - rowery dla katechistów w Afryce”, organizowanej przez MIVA Polska. Zebrane fundusze przekazane będą polskim misjonarzom w Afryce na pomoc w zakupie rowerów dla ich pomocników – katechistów. (Dane do wpłaty: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji ul. Byszewska 1; skr. poczt 112; 03-729 Warszawa 4 nr konta: 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802; tytuł przelewu: MIVA Polska – uCZYNek WIARY – rowery dla katechistów). Będzie to piękny i cenny dar od rodaków wielkiego Papieża - Misjonarza św. Jana Pawła II - bardzo pomoże w niesieniu Ewangelii o Bożym Miłosierdziu wszystkim narodom w duchu świętego Papieża.

Przeżywając radosny Dzień wyniesienia do chwały świętych naszego Rodaka Jana Pawła II, za Jego przykładem bądźmy zawsze dobrzy, życzliwi, miłosierni i pełni szacunku dla każdego człowieka! Pamiętajmy o tych, którzy nie znają Chrystusa i Jego miłości do każdego człowieka!

 

Ks. Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców, kapelan Służby Celnej
Ks. Jerzy Kraśnicki - Zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców, dyrektor MIVA Polska