A A A

Wojewódzki Turniej Motoryzacyjny


W Bartoszycach odbył się Wojewódzki Turniej Motoryzacyjny


Zakończyła się tegoroczna edycja Wojewódzkiego Finału Turnieju Motoryzacyjnego dla szkól ponadgimnazjalnych. Na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, w trzydziestostopniowym upale, najlepsze drużyny uczniów z warmińsko-mazurskich powiatów walczyły o zwycięstwo.


Celem zawodów, jak co roku, jest promowanie bezpieczeństwa, odpowiednich nawyków, umiejętności w ruchu drogowym. Finał odbył się 23 maja.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w czterech konkurencjach: testu wiedzy zawierającego zagadnienia z przepisów prawa ruchu drogowego i historii motoryzacji, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy samochodem z talerzem Stewarta i sprawdzianu znajomości udzielania pierwszej pomocy.
- Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu.
- Lubię ten konkurs, najbardziej jazdę samochodem z talerzem Stewarta, zająłem drugie miejsce w tej konkurencji. Jestem bardzo zadowolony, że pojedziemy na finał ogólnopolski - powiedział Krzysztof Popiołek.

Jego kolega ze zwycięskiej drużyny - Artur Nerkowski okazał się najlepszy w teście wiedzy. Młodych mieszkańców Pisza do konkursu przygotowywał pan Krzysztof Gietek: „to jest praca całego zespołu, jestem bardzo zadowolony i dumny, chociaż nie mamy doświadczenia, w finale ogólnopolskim, w tym roku, spróbujemy zawalczyć”.

Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pana Jacka Protasa.
- Drugie miejsce zajęli uczniowie z Pasłęka, którzy otrzymali puchar ufundowany przez dyrektora olsztyńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
- Na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Giżycka otrzymując puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie mł. insp. Robert Zalewski.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorzy turnieju:
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie,
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu,
- Polski Związek Motorowy - Zarząd Okręgowy w Olsztynie,
- Polski Czerwony Krzyż, zarząd Okręgowy w Olsztynie

Do organizacji turnieju wojewódzkiego na terenie powiatu bartoszyckiego włączył się Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki oraz ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców i kapelan Służby Celnej- Info wg. KWP Olsztyn i http://wrota.warmia.mazury.pl