A A A

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

 

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska

zapraszają na

XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę

 

 

sobota, 09 maja 2015r.


Hasło Pielgrzymki: Z odnowionym sercem w drogę!


Zapraszamy do wspólnego Pielgrzymowania na Jasną Górę. Uczyńmy to w trosce o większe bezpieczeństwo na polskich drogach, aby radości życia i podróżowania nie przysłaniały tragedie drogowe, spowodowane często ludzkim grzechem i nieodpowiedzialnością. Przybywajmy na Jasną Górę do tronu Maryi Królowej Polski, jak często przybywał św. Jan Paweł II, skąd swoją modlitwą ogarniał wszystkie sprawy Kościoła i całej Ojczyzny. Misjonarze modlą się razem z kierowcami i za kierowców.

 

 

W  programie:

Piątek, 08. 05.2015

21.00 - Apel Jasnogórski z udziałem kierowców pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska

Sobota, 09.05.2015

10.30 - Czuwanie modlitewne kierowców przed Obrazem Jasnogórskim - apel do kierowców: Policja i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców


11.00 - Msza święta w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących - pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego


12.00 - Zawierzenie Kierowców i Podróżujących opiece Matki Bożej Jasnogórskiej i św. Krzysztofowi


12.15 - Poświęcenie pojazdów na dziedzińcu i na parkingach Jasnej Góry


13.30 - Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich w intencji wszystkich ofiar wypadków drogowych. W czasie drogi krzyżowej niesione są znicze na znak pamięci i modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach.


W Pielgrzymce oprócz kierowców wezmą udział polscy misjonarze. Przybędą także przedstawiciele środowisk misyjnych, duszpasterze, przedstawiciele instytucji i służb zajmujących się bezpieczeństwem na drodze, policjanci, kierowcy rajdowi.


Pielgrzymujmy z radością na Jasną Górę i otoczmy serdeczną modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących!