A A A

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z Ojcami Paulinami z Jasnej Góry zapraszają na 15. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców do naszego Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie w sobotę 14 maja 2016. Tegoroczna pielgrzymka będzie się odbywać pod hasłem: Miłosierni na drogach. Jest to wydarzenie duszpasterskie w ramach ogólnopolskiego programu rocznego KEP jako wyraz duszpasterskiej troski o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.


W tym wydarzeniu biorą udział nie tylko kierujący pojazdami i duszpasterze kierowców, ale także ludzie bezpośrednio związani z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a więc policjanci ruchu drogowego, przedstawiciele straży miejskiej i mobilnych służb celnych, instruktorzy i egzaminatorzy jazdy, przedstawiciele instytucji związanych z ruchem drogowym m.in. ITS, kierowcy rajdowi, motocykliści oraz misjonarze.

Obecność misjonarzy nadaje tej pielgrzymce szczególny charakter. Przybywają oni, aby podziękować kierowcomi ich rodzinom za udział w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na rzecz misyjnych środków transportu, prowadzonej przez MIVA Polska. W obecnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia MIVA Polska oprócz próśb misyjnych dotyczących samochodów, motocykli, rowerów, ambulansów, MIVA wspiera prośby z misji także na zakup wózków dla niepełnosprawnych na misjach m.in. Rwandzie, Ghanie, Togo, Czadzie, Peru, Kazachstanie. W tym celu w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia”.

W czasie pielgrzymki oprócz votum w postaci Księgi Wdzięczności MIVA, będzie przekazany czek na wózki dla niepełnosprawnych w Czadzie.

Misjonarze włączają się w jasnogórską modlitwę w intencji tak ważnej sprawy dla naszej Ojczyzny jaką jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Co roku tysiące ludzi traci życie w wypadkach drogowych w Polsce (2984 osób straciło życie w 2015 roku), a kilkadziesiąt tysięcy zostaje rannych. Dlatego pragniemy zawierzać Matce Bożej wszystkie sprawy kierowców, ich rodzin i wszystkich poruszających się po drogach.

Razem z obecnymi misjonarzami wypraszać będziemy bezpieczne podróże dla wszystkich i modlić się o postawę miłosierdzia dla kierujących pojazdami i podróżujących i o umiejętność niesienia innym ludziom dobroci i czułości Boga. (zob. Papież Franciszek, MV4).Przekraczając Drzwi Święte pozwolimy się objąć miłosierdziu Bożemu i zaangażujemy się, byśmy byli miłosierni dla innych, tak jak Ojciec jest miłosierny dla nas. (tamże 14).HASŁO PIELGRZYMKI: MIŁOSIERNI NA DROGACH

 


W programie:

Piątek, 13.05.2016

21:00 – Apel Jasnogórski z udziałem Kierowców pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska

 

Sobota, 14.05.2015

10:30 – Czuwanie modlitewne Kierowców przed Obrazem Jasnogórskim

11:00 – Msza święta w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących.

12:00 – Zawierzenie Kierowców i Podróżujących opiece Matki Bożej Jasnogórskiej i św. Krzysztofa

12:15 – Poświęcenie pojazdów na dziedzińcu i na parkingach Jasnej Góry

13:30 – Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich w intencji wszystkich ofiar wypadków drogowych. W czasie drogi krzyżowej niesione będą znicze na znak pamięci i modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach.Pielgrzymujmy z radością na Jasną Górę i otoczmy serdeczną modlitwąwszystkich Kierowców i Podróżujących!

 

jasna góra-plakat