A A A

Zatrzymaj się i żyj

98% wypadków na przejazdach powodują nieostrożni kierowcy.
Skutkiem braku ostrożności jest tragedia.


Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych zawsze budzą wiele emocji. Zderzenie samochodu, który waży kilka ton z pociągiem o masie kilkuset, a nawet kilku tysięcy ton jest prawie zawsze tragiczne w skutkach. O niebywałym szczęściu mogą mówić ci, którzy z takiego wypadku wyszli bez uszczerbku na zdrowiu i życiu.


Statystyki są nieubłagane. Nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego, niezachowanie szczególnej ostrożności, niezatrzymywanie się przed znakiem STOP, wjeżdżanie na przejazd mimo czerwonego światła i ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych to codzienność.

 


Dramatyczne okoliczności tragedii powtarzających się kilkaset razy w roku zmuszają do przypominania o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach, uświadamiania, że zatrzymanie się i sprawdzenie czy nie nadjeżdża pociąg jest w stanie uratować życie.


Kilka sekund, które decydują o wszystkim !


Już piąty raz, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wspomagane przez wiele znanych instytucji, firm oraz osób, poprzez realizację ogólnopolskiej kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” przyczynia się do podnoszenia świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych, kształtowania zachowań kierowców i pieszych, a tym samym utrwalania pozytywnych postaw społecznie pożądanych.


Licząc na życzliwość, będziemy wdzięczni za umieszczenie w Państwa serwisie informacji o akcji zawartych w załączniku oraz baneru przekierowanego na stronę Kampanii www.bezpieczny-przejazd.pl

 

Nasza prośba podyktowana jest wiarą w to, że wspólnie możemy więcej.


z pozdrowieniami
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.